Psychoterapia Indywidualna na Mokotowie
Psychoterapia indywidualna jest procesem dłuższym i głębszym od pomocy psychologicznej. Podczas psychoterapii indywidualnej, klient ma szansę przyjrzeć się swoim problemom z różnych perspektyw, zauważyć i poznać zależności, które mogą mieć wpływ na jego życie, poznać siebie, a dokładniej sposób w jaki funkcjonuje i w jak podejmuje decyzje, przekonania które wpływają na jego zachowanie, a także przybliżyć się do swoich uczuć i emocji. Proces psychoterapii obejmuje często także przyglądanie się wydarzeniom z przeszłości klienta, jego funkcjonowaniu w wielu wymiarach (zawodowym, prywatnym, relacyjnym), czy też relacjom na przestrzeni życia.
Sesje terapeutyczne odbywają się online lub na warszawskim Mokotowie (Mordor).
Praktycznie każda psychoterapia jest inna. Jest tak dlatego, że psychoterapia jest procesem, w którym każda z osób może pracować nad innym problem a także dlatego, że każdy klient jest unikatową osobą (ze swoją historią życia, doświadczeniami, emocjami, specyfiką reagowania, osobowością, temperamentem, potrzebami, marzeniami etc.). Psychoterapeuta reagując na potrzeby klientów, dbając o ich komfort, dostosowując tempo pracy do możliwości wprowadzania zmian przez klienta, czy proponując konkretne metody pracy, wpływa na przebieg psychoterapii, co sprawia, że każda taka forma pomocy jest bardzo indywidualna. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę różne powody i problemy osób sięgających po taką pomoc psychoterpautyczną. Ta różnorodność sama w sobie czyni każdą sesję i każdy proces bardzo indywidualnymi oraz nieporównywalnymi z sesjami innych klientów.
Psychoterapia indywidualna, jak długo trwa?
Z powodu opisanego wyżej, nie sposób jest określić, jak długo najczęściej trwa psychoterapia. Ze względu na bardzo indywidualny charakter, może trwać od kilkunastu cotygodniowych spotkań, ale może być również pracą rozłożoną na lata. Jednocześnie zmiany, jakie następują w życiu klientów dzięki skorzystaniu z psychoterapii mogą być zmianami o bardzo szerokim i głębokim zasięgu. Zdarza się, że komfort życia klientów, ich poczucie sprawstwa, a także sposób myślenia o sobie poprawiają się diametralnie. Często też psychoterapia jest tylko początkiem procesu zmiany. Klienci, którzy w trakcie sesji psychoterapii zyskali większą świadomość siebie, swoich uczuć, potrzeb i funkcjonowania w świecie, kontynuując refleksję nad sobą już poza gabinetem psychoterapeutycznym, są w stanie bardziej świadomie kształtować swoje dalsze życie, unikając błędów z przeszłości i utrwalając bardziej satysfakcjonujący sposób funkcjonowania.