PSYCHIATRIA URSYNÓW · PSYCHIATRIA MOKOTÓW

DR N. MED. MONIKA DOMINIAK · lek. Piotr Maleszka

Z zespołem specjalistów Psycholodzy Mokotów na stałe związani są dwaj lekarze:

Zarówno pani doktor Monika Dominiak jak i pan Piotr Maleszka pomagają osobom dorosłym borykającym się z depresją, nerwicą oraz zaburzeniami osobowości. 

Na tej stronie zdobędziecie Państwo wszelkie niezbędne informacje na temat zakresu pomocy psychiatrycznej oferowanej w naszym mokotowskim gabinecie, w tym o zaświadczeniach, zwolnieniach lekarskich, receptach, współpracy naszych specjalistów, skierowaniach, formie płatności i zapisach do lekarza psychiatry. W celu rezerwacji wizyty u psychiatry (gabinet ul. Komputerowa, Mokotów oraz gabinety ul. Cynamonowa i ul. Grzegorzewskiej, Ursynów) lub rezerwacji konsultacji psychiatrycznej online, prosimy o kontakt z Psycholodzy Cynamonowa.

Psychiatra Mokotów - dr n. med. Monika Dominiak
lekarz psychiatra mokotów mordor Piotr Maleszka

Lekarz psychiatra Mokotów i psycholodzy Mokotów - współpraca specjalistów

Zdarza się, że pacjenci, którzy trafiają pod opiekę naszych specjalistów terapeutów potrzebują wsparcia lekarza psychiatry i odwrotnie. To, co wyróżnia Psychologów Mokotów, to bardzo ścisła współpraca wszystkich specjalistów. Dobro pacjentów objętych opieką terapeuty może wymagać wsparcia farmakoterapią. Tę zapewnia właśnie lekarz psychiatra. To on dobiera odpowiednie leczenie i monitoruje pacjenta, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo podczas przyjmowania leków. Jednoczesna współpraca z terapeutą takiego pacjenta daje maksymalną pewność, że udzielone wsparcie jest najbardziej odpowiednie.

Lekarz psychiatra Mokotów - zwolnienia lekarskie i zaświadczenia

Lekarz psychiatra to nie tylko leki i recepty. Zdarza się, że nasi pacjenci z różnych powodów, związanych ze swoim stanem psychicznym, nie są w stanie normalnie funkcjonować np. w pracy czy na uczelni. W takiej sytuacji lekarz psychiatra wystawia odpowiednio długo trwające zwolnienie lekarskie. W razie potrzeby może wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia i/lub o potrzebie dostosowania działań lub wymagań do potrzeb pacjenta. Z naszej praktyki wynika, że najczęściej takich zaświadczeń wymagają placówki szkolne i szkoły wyższe. 

Dodatkowo, w sytuacjach gdy stan pacjenta jest poważny i istnieje realne zagrożenie jego życia lub zdrowia, lekarz psychiatra wystawia skierowania na oddział szpitalny. 

Konsultacje psychiatryczne Mokotów - dla kogo?

reakcja depresyjna sytuacyjna – związana ze szczególnie dotkliwymi, często nagłymi lub przedłużającymi się wydarzeniami w życiu (np. rozwód, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, poważna choroba, duży stres)

nerwica

nerwica natręctw

depresja i inne zaburzania nastroju

choroba afektywna dwubiegunowa

zaburzenia lękowe

fobie

 

zaburzenia snu

zaburzenia pamięci

zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym

zaburzenia psychotyczne, schizofrenia

uzależnienia

zaburzenia odżywiania (w tym bulimia, anoreksja)

zaburzenia psychosomatyczne

zaburzenia osobowości

TVP2 OPERACJA ZDROWIE! DEPRESJA PSYCHIATRA, DR N. MED. MONIKA DOMINIAK

Psycholodzy Mokotów Online