Polskie Towarzystwo Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra 10 lecie

10-lecie Stowarzyszenia Intra

Polskie Towarzystwo Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra 10 lecie
W ostatni weekend cztery z naszych psychoterapeutek uczestniczyły w obchodach jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia INTRA. Stowarzyszenie, którego pełna nazwa to Polskie Towarzystwo Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra, zrzesza przede wszystkim psychoterapeutów i trenerów pracujących w podejściu humanistycznym, doświadczeniowym i egzystencjalnym.

Stowarzyszenie INTRA jest bardzo bliskie naszemu gabinetowi, gdyż duża część członków naszego zespołu, pracującego zarówno na Mokotowie jak i na Ursynowie, wywodzi się z tego właśnie środowiska. Chciałyśmy pojawić się wszystkie, ale z różnych przyczyn nie było to możliwe, dlatego na zdjęciu widzicie cztery z naszych psychoterapeutek – Agnieszkę MakulskąEwę KaczorkiewiczNatalię Lachowicz-Wilk i Alicję Niewęgłowską.
 
Spotkania, takie jak to, to nie tylko okazja do uzyskania najnowszych informacji o działalności i projektach realizowanych przez towarzystwo, ale także do nawiązania lub odświeżenia relacji, ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i integracji. Tegoroczne spotkanie miało szczególnie uroczysty charakter, bo Stowarzyszenie Intra obchodziło 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo atrakcji, takich jak m.in.:

  • projekcja filmu „10 lat Stowarzyszenia Intra” (nieskromnie się pochwalimy, że szefowa naszego zespołu pani Ewa Kaczorkiewicz wypowiadała się w filmie o współpracy międzynarodowej i zapraszała członków towarzystwa do udziału w konferencjach, warsztatach i spotkaniach środkowisk terapeutów humanistycznych i doświadczeniowych w Europie i na świecie),
  • uroczyste wręczenie certyfikatów psychoterapeutycznych przyznawanych przez towarzystwo,
  • wspomnienie Lidii Mieścickiej – zasłużonej psychoterapeutki i superwizorki, zmarłej w ostatnim czasie,
  • panel dyskusyjny z udziałem zagranicznych gości – Kurta Rendersa i Clauda Missiaen „Psychoterapia doświadczeniowa i moje doświadczenie”,
  • poczęstunek a następnie koncert jazzowy zespołu Agaty Kołodziejczyk – aktorki, wokalistki a jednocześnie psychoterapeutki.
 
Bardzo dziękujemy organizatorom jubileuszu (w tym członkini naszego zespołu Agnieszce Makulskiej) za ten cudowny wieczór. Wiemy, że organizacja takich wydarzeń to mnóstwo pracy – czasu i wysiłku, który poświęcacie wolontaryjnie dla nas – dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i możliwość udziału.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Psycholodzy Mokotów Online