Ewa Kaczorkiewicz psycholog in vitro ukraina tvn

"Zamrożona nadzieja" TVN24 go

Ewa Kaczorkiewicz psycholog in vitro ukraina tvn

Szczerze polecamy bardzo ciekawy reportaż „Zamrożona nadzieja” autorstwa Agnieszki Zielińskiej dostępny na kanale TVN24 GO z udziałem pracującej u nas psycholożki i psychoterapeutki Ewy Kaczorkiewicz.

Reportaż porusza dość kontrowersyjny temat zamrażania materiału biologicznego (czyli spermy i/lub jajeczek) przez pary w Ukrainie jako swoistego „ubezpieczenia” na przyszłość, gdyby partner, który jednocześnie jest żołnierzem, zmarł na froncie lub wrócił z niego niepłodny.

Temat pokazywany jest z wielu stron, a jednocześnie mądrze i z szacunkiem do bohaterów oraz delikatnego tematu. Autorka opowiada historie kilku par, na których życie wpłynęła wojna, pokazuje decyzje poszczególnych osób na tle trudności całego narodu z reprodukcją i przetrwaniem, zadaje pytania o legislację i refundację zabiegów in vitro, ale też pochyla się przez moment nad psychologicznymi aspektami decyzji o rodzicielstwie w obliczu dramatycznego kryzysu, jakim jest wojna, oraz nad emocjami ludzi – zarówno tych, którzy idą na front, jak i tych, którzy zostają w domu i próbują żyć dalej …

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Psycholodzy Mokotów Online